فیزیوتراپی یکی از کم خطرترین روش‌های ارائه خدمات پزشکی         فیزیوتراپی یکی از کوتاه ترین راه‌های پرهیز جامعه از مصرف مواد شیمیایی و دارویی           فیزیوتراپی یکی از راه‌های انکار ناپذیر در کاهش هزینه‌های درمانی و بیمارستانی
لیزر تراپی

لیزر درمانی چیست؟
لیزر درمانی، به استفاده از پرتوی قرمز یا مادون قرمز لیزر بصورت غیر تهاجمی به منظور کاهش درد و التهاب گفته می‌شود. در بسیاری از موارد، لیزر درمانی جایگزین مناسبی برای دارو و عمل جراحی است. پرتوی لیزر از طریق تحریک سلولی و القای دامنه‌ای از پاسخ‌های درمانی، فرایند خود درمانی بدن را تسریع می‌بخشد.

مکانیسم عملکرد لیزر
نور لیزر تشکیل شده از تعداد بی‌شماری فوتون است که این فوتون‌ها چندین سانتیمتر در بافت نفوذ کرده و توسط قسمت مولد انرژی در سلول (mitochondria) جذب می‌شوند. انرژی حاصل از این فرایند منجر به بروز پاسخ‌های بیولوژیک مثبتی در بافت می‌شود که در نهایت باعث بازگشت سلول به سیستم عملکرد نرمال خود می‌گردد.

مزایای لیزر درمانی 
برخلاف برخی از روش‌های درمانی که تنها بر روی درد و یا بر نشانه‌های بیماری تاثیر می‌گذارند، لیزر اقدام به درمان علت اصلی بیماری و پاتولوژی آن می‌کند. این بدین معنا است که درمان به کمک لیزر موثرتر بوده و آثار آن دوام بیشتری دارند. همچنین بدلیل انرژی زیادی که در پرتوی لیزر وجود دارد، درمانی سریع، ایمن و بدون درد است.


  • دو دی ال
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic